Water games-Antin 2018

Kraj školske godine, dolazak ljeta i projekt ,,Classroom without walls“ smo htjeli obilježiti „vodenim igrama“ na otvorenom. Vodene igre su održane na sada već svjetski poznatom Športsko- rekreacijskom centru „Kod Ljubice“ u Antinu.

Učenici i učitelji PŠ Antin su pozvali u goste 1.razred iz OŠ Tordinci i pripremili razne kreativne igre s vodom u dvorištu škole. Cilj ovog dana i događaja je bio , prije svega, zabava, opuštanje i druženje. Osim toga, djeca su kroz igre razvijala natjecateljski duh, komunikaciju, socijalizaciju, vježbali su mišiće ruku i nogu, preciznost, toleranciju, poticali smo zdrav način života i boravak u prirodi. Učenici su podijeljeni u četiri skupine te su se natjecali u sljedećim igrama:

1. Preskakanje zamišljene rijeke ( preskakanje užeta položenih na tlo)
  2. Utrka s vodenim balonima ( djeca nose vodene balone na plastičnim tanjurima i prolaze oko čunjeva)
  3. Balon pinjata ( cilj je probušiti što više balona koji su obješeni na određenoj visini)
  4. Gađanje mete (mete su čunjevi koji se gađaju vodenim balonima)
  5. Skupljanje loptica ( cilj igre je u određenom vremenu skupiti što više loptica smještenih u bazenu)
  6. Vlakić (učenici naprave četiri vlakića stojeći jedan pokraj drugoga i moraju napuniti praznu kantu vodom grabeći vodu iz pune kante i međusobno se dodavati).
  7. Kako u dvorištu škole imamo  vrt iskoristili smo priliku te smo zalili sve biljke i cvijeće koje smo prije mjesec dana posadili.

Nakon toga smo se svi gađali vodenim balonima i špricali pištoljima na vodu te se tako ugodno osvježili. Dan je protekao u smijehu i zabavi te se nadamo da ćemo ovako obilježiti svaki završetak školske godine.

Do tada pozdrav od "vodenih "učitelja!

objavio: Bruno Sekereš Sanja Božić   datum: 12. 6. 2018.