Jednodnevni izlet predmetne nastave

Učenici od 5. do 8. razreda spojili ugodno s korisnim na jednodnevnom izletu u Osijek i Baranju.

Kao i svake godine učenici predmetne nastave išli su na izlet. No ove godine izlet je bio u malo drugačijem tonu. Uz otkrivanje ljepota zavičaja naučili smo puno toga i time se pridružili aktivnostima vezanim uz Erasmus projekt  Učionica bez zidova.

Izlet je započeo u Muzeju Slavonije gdje su učenici imali priliku uz stručno vodstvo vidjeti izložbu Valpovački vlastelini Prandau Norman te sudjelovati u edukativnoj radionici Rimske igre. Najveselije je bilo na radionici dok su pokušavali svladati rimski šah, mlin i ostale igre koje su zabavljale Rimljane.

No to nije bio jedini njihov zadatak. Učenici 5. razreda imali su dodatne zadatke u muzeju. Jedan dio je bio zadužen za pravljenje plana muzeja, rasporeda prostorija i vođenje bilježaka o  onome što su naučili tijekom obilaska. Dvije učenice su snimile intervju sa muzejskom pedagoginjom u kojem su pokrile brojna pitanja vezana uz muzej i povijest.

Nakon muzeja put nas je odveo u Baranju prema selu Karanac. Tamo smo se okrijepili uz ručak i sladoled, a i naučili ponešto o životu u Baranju u neka davna vremena. Učenici su prošetali Ulicom sjećanja i vrijedno bilježili sve naučeno i viđeno.

Zadnje odredište je bio Eko centar Zlatna Greda. Tamo su prisustvovali dvjema radionicama: Poplavne šume i Dvije rijeke. Saznali su puno toga o dvjema rijekama koje okružuju ovo područje: Dravi i Dunavu.

Uz šetnju šumom naučili su puno toga o životinjama i biljkama i očuvanju eko sustava. Na kraju radionice Poplavne šume dobili su i kratki ispit.

Po povratku u školu nismo ostavili izlet iza sebe nego se naučeno i primijenilo. Učenici 6. razreda su u sklopu Erasmus projekta i eTwinning projekta We are superheroes (to save the planet) sakupili sve materijale koje su snimili i zabilježili u eko centru te izradili edukativni Padlet o Zlatnoj Gredi. Također su dan nakon izleta svoje dojmove prenijeli učenicima iz Poljske preko eTwinning live događaja.

Na kraju pohvale svim učenicima na lijepom ponašanju tijekom izleta i na trudu uloženom u izradu dodatnih zadataka.

Link za Padlet: https://padlet.com/t_svoren_kolarec/blpqj129kc7o

Link za intervju: https://youtu.be/5PstgKm4-vI

objavio: Tihana Svoren Kolarec   datum: 11. 6. 2018.

« Ožujak 2024 »