Pozdrav jeseni u mom zavičaju

Topao i sunčan jesenski dan učenici 3.i 4. razreda iskoristili su za učenje na otvorenom kako bi pozdravili jesen u svom zavičaju i pritom aktivno proveli vrijeme u prirodi.

Jučerašnji sat razrednika i tjelesne i zdravstvene kulture učenici 3.i 4.razreda proveli su u aktivnostima u neposrednom okolišu mjesta. Pripremili smo se za polazak  u kratku šetnju Tordincima u kojoj smo promatrali zbivanja i promjene u prirodi koje nam je donijelo godišnje doba jesen. Prikupljajući zadane podatke,no i poneki plod jeseni, učenici su u izvornoj stvarnosti učili istraživanjem,razvijali svoje socijalne i građanske kompetencije poštujući pravila ponašanja na otvorenom te uljudne komunikacije,upoznavali mjesto stanovanja i pohađanja škole kroz njegove posebnosti.

Nakon istraživačkoga rada odabrali smo tjelovježbene aktivnosti za samostalno vježbanje u slobodnom vremenu koje smo aktivno i održali. Spoznali smo da su  tjelovježbene aktivnosti izuzetno značajne za život i razvoj tijela te da ih svakodnevno trebamo provoditi i u slobodno vrijeme.Na kraju smo sat tjelesne i zdravstvene kulture proveli u igrama na otvorenom.

U učionicu smo se vratili pjevajući jesenske pjesme o šarenom lišću i plodovima koje smo sakupili dok nam je sag suhoga lišća pod nogama bučno šuškao. Kutić jeseni koji smo ukrasili u učionici redovito ćemo nadopunjavati novim lićem i pokojim plodom.

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 13. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »