Vjeronaučna olimpijada 2018.

Učenica šestog razreda Veronika Rezo, te učenice sedmog razreda Elizabeta Rezo, Paula Kovačević i Hana Ivanković sudjelovale su ove godine na Vjeronaučnoj olimpijadi, natjecanju iz vjeronauka na temu „Kršćani na putu dijaloga“.

U Đakovu,  u petak 9. ožujka, održana  je Vjeronaučna olimpijada – Nadbiskupijsko natjecanje iz vjeronauka, ove godine pod nazivom “Kršćani na putu dijaloga”, u povodu 500. obljetnice Reformacije.

Deset osnovnoškolskih ekipa, najbolje plasiranih na razini Đakovačko-osječke nadbiskupije,  natjecalo se Osnovnoj školi I. G. Kovačića. Naša ekipa je dospijela na nadbiskupijsko natjecanje osvojivši drugo mjesto na županijskom natjecanju održanom u Vinkovcima 27.veljače 2018.

Pobjednici nadbiskupijskog natjecanja su ekipa osnovne škole „Antun Mihanović“ iz Slavonskog Broda, te ekipa Gimnazije „M. A. Reljković“ iz Vinkovaca. Njima od srca čestitamo. Naša četveročlana ekipa  osvojila je šesto mjesto, i njima također od srca čestitiamo, jer je ovo tek druga godina kako se naša škola natječe na nadbiskupijskoj razini..

Natjecanje se organizirano u tri djela- vjeroučenici su prvo rješavali pismeni dio ispita. Potom je slijedio drugi dio, pod nazivom “Tombola” te treći dio – “Milijunak”.

Svečanost proglašenja pobjednika održana je u Dvorani Antuna Mandića Središnje nadbiskupijske i fakultetske knjižnice u Đakovu, gdje je predstojnica Katehetskog ureda Teuta Rezo uputila zahvalu svim vjeroučiteljima koji su sudjelovali u povjerenstvima i onima koji su potaknuli i pripremali vjeroučenike za natjecanje, kao i ravnateljima škola u kojima se natjecanje održalo.

Prigodnu riječ natjecateljima uputio je đakovačko-osječki nadbiskup u miru mons. Marin Srakić, istaknuvši kako su krenuli od temelja, „da svi budu jedno" Učenicima je poučio: "Vi ste ‘zasukali rukave’ jer želite više znati. Ova tema vrlo je aktualna, privlačna, komplicirana, zahtjevna za proučavanje. Učili ste da je jedan od pionira toga puta bio i naš biskup Strossmayer, koji je zbog toga nailazio na brojne neprilike. Unatoč tome nije odustajao na putu prema jedinstvu. I vi nastavite dalje svoj rad na ekumenizmu."

Svim natjecateljima potom su uručena priznanja za sudjelovanje te prigodni pokloni.

Našim natjecateljicama čestitamo na sudjelovanju i ostvarenom uspjehu te im i dalje želimo puno sreće u sljedećim vjeronaučnim izazovima.

objavio: Valentina Čutura   datum: 17. 3. 2018.