Božićni sajam

U utorak 5. prosinca održali smo 15. Božićni sajam. Posjetitelje je i ove godine čekao kratki zabavni program te prepuni štandovi.

Sajam je otvorio ravnatelj Antun Maletić prigodnim riječima. Zahvalio je svima koji su doprinijeli organizaciji sajma. Nakon njega uslijedili su veseli zvuci školskog zbora. Ove godine dramska skupina je pripremila kratki igrokaz u kojem su kroz božićne slike podsjetili sve prisutne na pravi duh i vrijednost Božića.

Nakon prigodnog programa posjetitelji su mogli obići štandove. Na njima su mogli naći bogatu ponudu proizvoda koje su radili učenici, roditelji i nastavnici. Bilo je tu adventskih vijenaca, ukrasa za bor, mirisnih svijeća, prirodnih balzama, ukrasnih tanjura, biljnih terarija, ukusnih keksića, muffina i kuglofa, ušećerenih jabuka, domaćeg pekmeza i još mnogo drugih proizvoda. Najveći hit je bila Grinch topla čokolada.

Da posjetitelji ne bi bili gladni i žedni pobrinuli smo se da na štandovima bude hamburgera, lepinjica, čaja i kuhanog vina. Veliko hvala Općini Tordinci koja je i ove godine pomogla u ovom dijelu organizacije. Također hvala i mami Mariji Pastor koja je umijesila divne lepinjice.

Mlađi posjetitelji su mogli sudjelovati u raznim igrama. Ove smo se godine pobrinuli i da oni najmanji imaju topli kutak za sebe. U Božićnoj pričaonici su mogli slušati priče i bojati prigodne bojanke.

Na veliku radost učenika svi proizvodi sa štandova su se rasprodali. Skupljeni novac i ove godine ide našoj učeničkoj zadruzi Dukat i humanitarnoj organizaciji Marijini obroci.

Ostale fotke s ovogodišnjeg Sajma možete vidjeti na ovoj poveznici.

Prepuni dojmova želimo još jednom zahvaliti svima koji su na svoj način omogućili održavanje još jednog uspješnog sajma.

Učenici i djelatnici Osnovne škole Tordinci vam žele ugodne i vesele blagdane.

objavio: Tihana Svoren Kolarec   datum: 7. 12. 2023.