Otvorenje školske likovne izložbe „Maske- glazbeni karneval“

U Osnovnoj školi Tordinci od 9. veljače do 1. ožujka otvorena je školska likovna izložba „Maske – glazbeni karneval“ učenika razredne i predmetne nastave iz OŠ  Tordinci i PŠ Antin.

I ove godine učenici razredne i predmetne nastave naših škola sudjelovali su u izradi maski koje su postavljene u hodnicima na panoima u Osnovnoj školi Tordinci na velikoj školskoj nagradnoj izložbi.

Cilj ovogodišnje izložbe „Maske – glazbeni karneval “ na temu glazba Maskenbala bio je potaknuti učenike na likovno izražavanje, kreativnost i originalnost u izradi maski glazbom kao motivom koja prati karnevalska veselja i slavlja i pokladne običaje u zemljama diljem svijeta ili je nastala na temu karnevala .

Na inicijativu učiteljice Andreje Vincek Ević  i uz suradnju sa ostalim učiteljicama i učiteljem: Marijom Škrobo Arambašić, Jasnom Barešić, Marijom Banić, Sanjom Božić, Lidijom Flinčec i Brunom Sekerešom, učitelji su povezivanjem likovne i glazbene umjetnosti aktivirali stvaralačku maštu učenika s ciljem stvaranja likovnog rada maske koja je što kreativnije i maštovitije trebala odgovoriti na zadani motiv. Izložba tako obuhvaća razne učeničke radove - maske, koje su stvarane različitim likovnim materijalima i kombiniranim tehnikama : pastelom, olovkom, temperom, flomasterima, kolažem, kaširanjem papira uz korištenje raznih recikliranih materijala poput ukrasnih traka, vune, kartona, papira, balona. U hodnicima naše škole izloženi su likovni radovi - vesele maske učenika razredne i predmetne nastave po uzrastu i razredu učenika koje su odraz čarolije boja i veselja glazbe karnevala. Otvorenje izložbe za sve učenike naših škola bilo je tijekom veselog maskenbalskog dana kojega su pripremili učenici i učitelji razredne nastave.

Učenici su nakon otvorenja izložbe mogli sudjelovati u izboru najoriginalnije maske izložbe glasanjem putem glasačkih listića koji se prikupljaju u karnevalski sandučić. Naposljetku nagraditi ćemo izabranu najoriginalniju masku po izboru učenika te najoriginalnije maske po izboru stručnog žirija naše škole u kategoriji učenika razredne i predmetne nastave.

Na sljedećim fotografijama možete vidjeti dio naše izložbe, a pozivamo sve zainteresirane da cijelu izložbu pogledaju u našoj školi do 1.ožujka.

objavio: Andreja Vincek Ević   datum: 9. 2. 2024.